Volnočasový jachting

Filtrace

  Petr Ondráček

COLREG 72

COLREG 72 – Úmluva o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři Moře a oceány jsou dopravní cestou a proto tak jako na souši nebo na jezerech či řekách musí i zde být bezpečnost lidí i dopravního prostředku svázana jak s psanými, tak nepsanými pravidly. Ty platí v okamžiku, kdy položíme loď na vodu a vyplujeme.

Celý příspěvek >

  Jan Sedláček

První pomoc a vodní záchrana

Honza Sedláček je vynikající záchranář, který má nemalé zkušenosti i s jachtingem. V následujících videích se od něj dozvíte, jak postupovat při záchraně tonoucího se. Vysvětlí vám podrobně všechny kroky, které je nutné udělat k tomu, abyste dokázali někoho zachránit, oživit. V jednotlivých videích je vše důležité vysvětleno a ukázáno na reálných případech. Přednášky byly zpracovány dle doporučení a s materiály České resuscitační rady - Guidelines 2015.

Celý příspěvek >

  Ondra Teplý

Škola jachtingu s ONDROU TEPLÝM

Jachting není jenom o opalování se na palubě a popíjení drinků. Proto jsme si odchytly našeho nadějného mladého jachtaře Ondru Teplého, se kterým jsme si pěkně přehledně prošli jednotlivé manévry, kurzy a vůbec všechno, co bys měl znát, abys mohl poprvé vyplout.

Celý příspěvek >

  Petr Ondráček

Navigace na moři ve ztížených podmínkách

Petr je známým českým námořním jachtařem, který strávil více jak 35 let plavbami na mořích a oceánech. Mezi nejvýznamnější plavby patří první český pokus o nonstop plavbu kolem světa na vlastnoručně postavené 8,5 metrů s/y Singa (2011-12) či první české obeplutí a přistání na mysu Horn na s/y Olivín 4. Je autorem knih „Před přídí mys Horn“, „Sám čtyřmi oceány“ a spoluautorem publikace „Příběhy mořeplavců“. Přednáška zaměřená na to, jak navigovat v krizových situacích, kdy nám selžou moderní technologie a jak se bez nich dostat na místo určení. Jedná se ale i o situace, které přímo krizové nejsou, ale přístroje zkrátka přestanou fungovat.

Celý příspěvek >

  Pavel Kamenský

Bic techno, windsurfing - technika jízdy

Windsurfing je v podstatě spojovací článek surfingu a jachtingu. Na rozdíl od plachetnice je ale stěžeň plachty připevněn k plováku pomocí ohebného kloubu, což umožňuje jezdci téměř libovolnou manipulaci s oplachtěním, a tím i řízení směru plavby ve výtlačné jízdě. Při vyšších rychlostech se plovák dostává do skluzu a je jej možné řídit pouhým nakláněním podobně jako na skateboardu. Přestože historie windsurfingu nesahá příliš daleko do minulosti, již se stal olympijským sportem a rozvinul se do obrovského množství podob.

Celý příspěvek >

Stránka 2 z 5